Rıza Çalımbay: Beşiktaş’tan Teklif Gelirse Kabul Ederim

20 yıl Beşiktaş forması giyen, siyah-beyazlı kulüp de dahil olmak üzere birçok takımın teknik direktörlüğünü yapan Rıza Çalımbay, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İstanbul Maltepe’de bulunan Oğuzkaan Koleji’nde söyleşiye katılan tecrübeli teknik adam, panel öncesinde samimi cevaplar verdi. Bu tarz panellere elinden geldiğince katılmaya çalıştığını söyleyen tecrübeli futbol adamı, ‘Bazı şeyleri genç arkadaşlarla paylaşmak çok güzel oluyor. Her gittiğimiz yerden de memnun şekilde ayrılıyoruz. Ben soru-cevap şeklinde konuşmayı seviyorum. Galatasaraylı, Fenerbahçeli, Beşiktaşlı, Trabzonsporlu birçok arkadaşımız çıkıyor. Futbolu iyi takip edenler çok güzel sorular soruyor. Bu ara Beşiktaş ve Milli Takım’la ilgili sorular soruluyor. Fenerbahçe’nin durumuyla ilgili sorular da soruluyor’ diye konuştu.

‘ALİ KOÇ İYİ ŞEYLER YAPACAKTIR’

Fenerbahçe’nin yaşadığı sıkıntılarla ilgili soruyu yanıtlayan Rıza Çalımbay, sarı-lacivertli ekibin her takımın yaşadığı değişim sıkıntısını yaşadığını belirterek, ‘Yeni bir yönetim geldi, yeni bir kadro kuruldu, yeni teknik direktör ve sportif direktör geldi. Yönetim hariç bunların hepsi yabancı. Tabii ki böyle sıkıntıların yaşanması gayet normal ama bu kadar uzun süreceği beklenmiyordu. Bir kriz yaşanır ama bir yerden döner normalde. Maalesef biraz strateji eksikliğinden dolayı istenilen olmadı. Ama ben Ali Koç Başkan’ın çok iyi şeyler vereceğine inanıyorum Fenerbahçe’ye. İyi bir Fenerbahçeli. İyi olması için uğraşıyor ama bazen istediğiniz şeyler istediğiniz gibi gitmiyor’ dedi. Sarı-lacivertli ekibin ilk yılında, sportif direktöre yardımcı olması için yerli isimlere de görev vermesi gerektiğini savunan Çalımbay, ‘İlk senede, arkadaşların Türkiye’yi tanıyana kadar büyük bir zaman geçeceğine inanıyorum. Bence en büyük sıkıntı bu oldu. Hepsi yabancıydı ve hiç yerli yoktu içlerinde. En az 1-2 yerli ismin olması gerekiyordu onları yönlendirecek. Bana göre Türk futbolunu tanımadıkları için bu sıkıntılar yaşandı’ ifadelerini kullandı.

‘TEKLİF GELİRSE KABUL EDERİM’

Şenol Güneş’in A Milli Takım’a gitmesi halinde Beşiktaş’ı çalıştırmak isteyip istemediği konusunda konuşan Rıza Çalımbay, ‘Teklif gelirse kabul ederiz. Ama Şenol Hoca burada çalışırken bunun gündeme gelmesi ve konuşulması iyi bir şey değil. Ben hedefi olan her yerde varım. Bu Beşiktaş olur, Milli Takım olur. Önemli olan hedefi olması’ diyerek hedefleri olan bir takımın başında olmak istediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir